Dobble i gry podobne

Dobble, to gra, która od samego początku istnienia daje ] wiele radości nie tylko najmłodszym graczom. Przeznaczona jest dla minimum 2 graczy, jednak może w nią grać nawet 8 osób. Dzięki temu przy jednej rozgrywce miło spędzić czas może cała rodzina. To, co da się trenować przy tej zabawie, to refleks i spostrzegawczość. Każda rozgrywka, to z pewnością wielkie emocje dla wszystkich graczy. Fajne w niej jest to, że nie zajmuje dużo miejsca, dlatego można ją zabrać wszędzie – do parku, w podróż pociągiem, albo po prostu grać w nią w domu. Zasady gry są tak proste, że nawet najmłodsi poradzą sobie z nią bez żadnego problemu.

Jakie zasady gry obowiązują w Dobble?

Czym zatem jest Dobble? To nic innego jak karty (w liczbie 55 sztuk), na których umieszczono łącznie tylko albo aż 50 symboli. Każda karta posiada 8 obrazków. Na osiem symboli na innej karcie można odnaleźć jeden, który pasuje do symbolu z danej karty. W całej grze chodzi o to, aby w jak najszybszym tempie odnaleźć wspólny obrazek, nazwać go i w zależności od tego, który rodzaj rozgrywki wybierzemy, pozbyć się swojej karty, uzyskać ich jak najwięcej albo wcisnąć kartę przeciwnikowi. Jednak, żeby nie było tak łatwo, na kartach wspólne symbole mogą różnić się wielkością. Poza tym czasami są to takie obrazki, z których nazwaniem mamy nie lada problem. Nie zmienia to jednak faktu, że zabawa jest przednia i każdy szuka na rynku nie tylko rozszerzeń tej gry, ale również pozycji, które są do niej podobne. Poniżej zatem przedstawiona zostanie gra, która również opiera się na kartach. Być może ona również przypadnie Wam do gustu.

Piekielna wieża i studnia – gra karciana, która może się spodobać

„Piekielna wieża”, to gra, która podobnie, jak Dobble opiera się na kartach. Jej zasady są bardzo proste, co za tym idzie – może ona wciągnąć podobnie jak Dobble. Niektórzy twierdzą, że jest ona drugą odsłoną swojej macierzystej gry. W “Piekielnej wieży” każdy gracz otrzymuje jedną  kartę. Musi być ona podana w taki sposób, aby inni gracze nie widzieli, jaką kartą dysponuje Pozostały stos leży odkryty na stole. Na specjalny znak, który został umówiony między wszystkimi graczami znak, każdy z nich odkrywa swoją kartę. W tym momencie rozpoczyna się zabawa. Gracz może zabrać z odkrytego stosu po jednej karcie, na której widnieje identyczny  znaczek, jak na jego kartach. Należy oczywiści nazwać element wspólny. Jeżeli zrobimy to zbyt wolno, inny gracz może zabrać nam kartę.  Wygrywa ta osoba, która będzie miała największą liczbę kart.